Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aladdin Model 12
#1
Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem w mojej kolekcji. Jest to klasyczny Aladdin Model 12 który w Anglii był produkowany w latach 1928-1931. Lampa jest w stanie idealnym jak na swój wiek. Poprawy wygląda powłoka która pod wpływem nieumiejętnej próby pozbycia się patyny wytrąciła miedziany kolor. Niestety lampy na razie nie jestem w stanie zapalić ponieważ knot jest już dopalony i muszę czekać na nowy. Lampa w 100% oryginalna, po prostu dzieło sztuki i inżynierii, jak na owe czasy.



[Obrazek: Zdjecie-7D4JCN3S-D.jpg]
[Obrazek: Zdjecie-RCWTWEUQ-D.jpg]
[Obrazek: Zdjecie-IQU7YXDZ-D.jpg]
#2
Bardzo lubię te lampy! Piękny egzemplarz, swoją drogą patyna nadaje uroku starej lampie Smile Widzę, że oprócz knota o którym mówisz brakuje też siatki katalitycznej montowanej do stelaża. Mam nadzieję, że szybko ją odpalisz i pochwalisz się działaniem na forum.
Skype: kogo..
#3
No i brakuje klosz na takim trojniku. Tez mam taka, ale ja mialem info ze to jest amerykanska wersja AladdinaSmile
#4
Siatki katalitycznej na razie nie będę ściągał chyba że sztukę albo dwie aby były. Osobiście bardziej podoba mi się światło samego płomienia. Knoty już zamówione, i to nie byle jakie, bo oryginalne z 1930roku ;-) Co do klosza od początku galeryjka i klosz w tych lampach były akcesoryjne ale na pewno nie omieszkam w najbliższym czasie takowego kupić.
#5
Alladin bez siatki to zwykły nafciak! Ale wydaje mi się, że konstrukcja palnika jest taka, że za bardzo całego płomienia nie będziesz widział.
Skype: kogo..
#6
Dokładnie tak, bez siatki katalitycznej zamiast świtła jest tylko niebieskawy i bardzo gorący prawie przezroczysty płomyk. Również potrzebuję siatki do tej lampy...
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#7
Ceny tych siatek są z kosmosu - 70 zł za sztukę to trochę przesada. Ciekawe jaka trwałość jest takiej siatki.
Skype: kogo..
#8
Zastanawiałem się jak zaadaptować siatkę od Petromaxa ale nie udało mi sie jeszcze dopasować jej z sensem do starego stelaża od uszkodzonej siatki
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#9
Na razie czekam na knoty więc nie jestem wstanie spróbować jednak znalazłem taki filmik : https://www.youtube.com/watch?v=AVBCWe0t5Jg na którym wygląda że bez siatki ta lampa całkiem ładnie świeci. Jak już knoty przyjdą sam spróbuję,jak dojdę do wniosku że lampa wg mnie świeci źle założę siatki, które też już zamówiłem.
#10
a gdzie zamawiałeś siatki - jeśli wolno zapytać?
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości