Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aladdin 21C
#11
A mi zabrakło dosłownie 2cm aby odpowiednio wyeksponować Wink
#12
Siatka kupiona i lampa odpalona.
Mam cos jednak wrażenie, że coś za słabo świeci.


Załączone pliki Miniatury
   
#13
Wszystko ładnie, ale kolega pisze "Alladin 21C" a na lampce jest napis "Aladdin".
#14
(11-04-2015, 23:27)Nowy napisał(a): Wszystko ładnie, ale kolega pisze "Alladin 21C" a na lampce jest napis "Aladdin".

Masz racje, poprawiłem.
#15
Lampa po pewnym czasie palenia zaczyna szaleć.
Jak by przygasała, światło robi się żółte no i pojawiają się czarne plamy na siatce.
Co może być powodem tego wszytstkiego: knot, paliwo, brenner? Ma ktoś doświadczenia z tymi lampami?


Załączone pliki Miniatury
   
#16
Kurcze niedobrze - wygląda jakby za dużo paliwa szło, ale ja się nie znam Smile
Skype: kogo..
#17
Nie lej do niej nafty bo pewnie jest zabrudzona jakimś olejem. Podpałka do grilla albo coś podobnego załatwi temat Smile
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#18
Nalałem Tosaine - paliwa do piecyków naftowych.
#19
Your Alladin looks very nice Shy

The mantle turns Black because it gets too much fuel. When you light up the lamp it is Cold and needs more inner-wick-surface to burn White and clear.
After a while, 15-20 minuttes, then lamp reach working-temperature and everythings floats more easy. The wick-surface then deliver too much fuel and you have to adjust it back a bit.
The Black mantle gets more bad the colder it is when you light the lamp and dont adjust.

If the round inner wick is cut clean and straight in the burner with a "wick-cutter" then you will get a fine result while burning. But if there is a Little peak/top in a unclean cut wick, then this top will create a Little Black spot which will grow as hair on your back.

Good luck - it is a awesome nice lamp.

Mikolaj
#20
Przyglądałem się jeszcze dokładnie lampie. I moje obserwacje są następujące - siatka nie jest wycentrowana.
Postaram się niebawem wkleić zdjęcie aby to zobrazować.

A skoro w jednej części odległość od knota jest inna niż np po przeciwnej stronie to jak by nie patrzeć jeśli ustawimy płomień na tą część bardziej oddaloną to ta bliższa będzie czernieć.
Jeszcze to dzisiaj zweryfikuję Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości